Práškové lakování

Práškové lakování - KOMAXIT

Nabízíme práškové lakování kovových předmětů přičemž používáme zásadně kvalitní práškové plasty – barvy a to ve všech odstínech dle stupnice RAL.

Povrchové úpravy : matná,

                               polomatná,

                               lesklá,

                               pololesklá,

                               dále bezbarvý lak.

Struktury : jemná,

                 hrubá.        

Provedení : vnitřní,

                   venkovní.

 

Technologie práškového lakování :

Nanesené práškové plasty jsou vytvrzovány v elektrických vypalovacích pecích při vypalovací teplotě 160-200 stupňů Celsia. Doba vypalování závisí na druhu výrobku, vypalovací teplota na druhu používaného práškového plastu - barvy.

 

* Práškové lakování je moderní technologie povrchové úpravy kovů. Splňuje přísná kritéria pro ochranu životního prostředí. Zaručuje kvalitní povrchovou úpravu kovů práškovými barvami.

* Předpokladem pro kvalitní nástřik je očištění povrchu lakovaného výrobku (odmaštění, případně opískování).

* Dnes se prakticky veškeré práškové nátěrové hmoty nanášejí stříkáním v elektrostatickém poli. Dochází k tomu, že částice prášku se elektricky nabíjejí, zatímco lakovaný předmět je uzemněn. Výsledná elektrostatická přitažlivá síla stačí k vytvoření dostatečné vrstvy prášku na předmětu a tím udrží suchý prášek na místě, dokud se neroztaví a nepřilne k povrchu.

* K nabíjení částic dochází dvěma způsoby:

- elektrostatickým nabíjením,

- tribostatickým (kinetickým) nabíjením.

* Po nanesení práškové nátěrové hmoty následuje vypálení výrobků ve vypalovací peci. Při 180°C dochází k roztavení, vytvrzení a přilnutí prášku k povrchu.

 

Díky ruční obsluze jsme schopni provést nástřik i těžko dostupných ploch. Naší předností je možnost nástřiku několika různých odstínů během jednoho dne.

Vyřešíme Vám jak menší kusové zakázky, tak výrobky v sériích. Máme k dispozici oba typy zařízení k nanášení práškových barev - TRIBO a STATIKU.

 

Provádíme zakázkovou povrchovou úpravu kovových předmětů: nerezové, ocelové, hliníkové i pozinkované plechy, kryty, profily, trubky, rámy, svařované díly, odlitky, plotové díly, drobné díly, kancelářský a školní nábytek, regálové systémy, díly na automobilový a letecký průmysl, lustry, cyklodíly, motodíly atd. a to včetně kvalitní předúpravy.

Na kvalitní předúpravu dílů před práškovým lakováním klademe velký důraz. Podle druhu upravovaných dílů provádíme předúpravu:

Odmašťování: např. plechy, plechové kryty, AL profily apod.

Pískování / tryskání: např. ocelové profily, svařence, plotové díly, nalakované díly apod. Tryskání provádíme v tryskacím boxu. Velice účinně odstraňuje nečistoty, mastnotu a okuje, rez a staré nátěry.

 

KONTROLA provedené povrchové úpravy.

Je jí věnována velká pozornost, pečlivě provádíme:

- kontrolu vzhledu povrchu,

- celkového odstínu barvy,

- měření tloušťky naneseného práškového plastu.

 

BALENÍ:

Podle požadavku zákazníka je možno nalakované díly balit do různých druhů fólií, lepenky, přepravních beden, na přepravní palety nebo dále podle specifických balících plánů.

 

! ! ! Volíme individuální přístup ke každému zákazníkovi a po konzultaci s ním navrhneme způsob provedení povrchové úpravy - vždy s ohledem na druh upravovaného dílu a nároky na jeho další použití ! ! !